Büyük Dönüşüme Devam

Sözde değil “ÖZ”de dönüşüm devam ediyor.

Büyük dönüşüm

Kartal’da 2009 yılında  seçim beyannamemizde “Depremi birlikte yeneceğiz” demiştik. Kentsel yenilenme ile ilgili düşüncelerimizi de “Sürgün değil yerinde dönüşüm” olarak açıklamıştık. Beş yıllık uygulamamızda bu bağlamda önemli adımlar attık. Site toplantıları ile  dönüşüme öncülük ettik.

“Önce tapu sonra yapı” uygulaması ile insanca yaşam olanaklarını halkımızla buluşturduk.Kentsel doku yenilenmesinde  ücretsiz teknik danışmanlık hizmeti veriyoruz.

İmar planı sorunlarını çözdük, çözüyoruz. Yaptığımız planlarla Kartal,  Anadolu yakasının yükselen yıldızı olma yolunda ilerliyor.

“Önce İnsan” ilkemizden ayrılmadan sosyal belediyeciliğin tüm alanlarındaki yansımalarını Kartal’da uygulamayı sürdüreceğiz. 

Her alanda çağdaş bir Kartal için yapacaklarımızı planladık.

Kartal’ı temel kentsel sorunları toplumsal mutabakat ile çözen, katılımcı, şeffaf, hesap verebilen, halkın ve kurumların denetimine açık, gücünü toplumdan alan, insan haklarına ve demokrasi ilkelerine saygılı bir yönetim anlayışı ile yönetiyoruz. İmar, kentsel altyapı, ulaşım, afet yönetimi, çevre sağlığı, kültür- sanat, turizm, spor, sosyal hizmetler, sağlık ve konut üretimi konusunda yapılacak tüm hizmetlerde  halkın  yararını merkez alarak çalışmaya devam edeceğiz. Başta engelliler olmak üzere,  kadın, yaşlı ve çocukların yüksek yaşam kalitesine sahip olduğu kültürel ve doğal değerlerini özgürce yaşadıkları bir  Kartal hedefimizdir.

Comments are closed.

Top